Haber

Mardin Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Gıda Desteği Verdi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla üniversite öğrencilerine yemek takviyesi yapılıyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde 18 bin 311 önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ücretsiz yemek desteğinden yararlanıyor.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, öğrencilere farklı alanlarda farklı fırsatlar sunduklarını söyledi.

Üniversite olarak bölgenin en büyük kafeteryalarından birine sahip olduklarını belirten Özcoşar, 2023-2024 döneminin ilk döneminde Türkiye’nin en ucuz yemek veren üniversitelerinden biri olduklarını kaydetti.

Öğrencilerin ödediği ücreti asgari seviyeye indirdiklerini belirten Özcoşar, öğrencilerin her gün 4 çeşit yemek için sadece 5 lira ödediğini, Valilik işbirliğiyle öğrencilerin ödediği ücretin de sıfıra indirildiğini belirtti. ve Mardin Büyükşehir Belediyesi.

Özcoşar, “Öğrencilerimizin ödeyeceği bedel Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmiştir. Bu bağlamda Valimiz Tuncay Akkoyun’a ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize anlamlı destek sağladılar. Bu desteğin çok anlamlı bir yeri var. Öğrencilerimizin ve kalplerimizde.” İfadelerini kullandı.

Öğrencilerden Remziye Çağatay da kafeteryada servis edilen yemeklerden memnun olduklarını belirtti.

Öğrenci Sedanur Taşar, Vali Tuncay Akkoyun’un desteğiyle Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetten çok memnun olduklarını belirterek, uygulamanın öğrencilerin maddi yükünü hafiflettiğini belirtti.

habermecitozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu